MultiDeco dive decompression planning software

MultiDeco to program dekompresyjny, że wykorzystuje Varying Permeability Model (VPM-B) oraz Bühlmann (ZHL-16) dla profili dekompresyjnych. Model dekompresji VPM-B jest dobrze dostosowane do dzisiejszego nurkowania technicznego. Profile deco rozpocznie głębszy niż w przypadku tradycyjnych modeli i odpowiadają wzrostu mikro bąbelków i zachować ogólną przesycenie niższe, dając lepszą ogólną dekompresji.

iPhone

diveplan-iphone6

Android

android-config

iPad

ipad5

Windows / Mac / Linux

multideco_preview

MultiDeco oblicza wszystkie rodzaje Nitrox, Trimix, TriOx, Heliox, OC, SCR, CCR, RB80, całować i wielopoziomowego nurkowania.

MultiDeco robi plany zaginionej gazu deco, Turn presji, planów klasy, RB out Bail, zegarki i ostrzeżenia. Zawiera Gaz Mixer, wzór ciśnienia Turn, układów do zapisywania złożonych planów nurkowych, Wykresy, eksport danych, itp.

Ustawienia pozwalają na dostosowanych głębokich i dłuższe przystanki, czasy Stop, airbreaks.

MultiDeco jest dostępna na PC, Mac, Android, iPad, iPhone.

 

Modele bąbelkowe i podobne profile głębokiego przystanku stały się standardem w nurkowaniu technicznym i głębokim, z wieloma agencjami szkoleniowymi, w tym modelami bąbelkowymi na swoich kursach. Model VPM bańka używa matematyki symulować i pomiaru mikro wzrost pęcherzyków i ustawić limity odpowiednio. Z wyjściem Model bańka jest podobna do wielu ustalonych praktyk takich głębokich jak Pyle przystanków, Florida praktyk jaskiniowych, reż stosunek deco, planów i innych.

W VPM, sufity wynurzania określane są dopuszczalnych gradientów na bańce Formacja niż M-wartości. Te Super gradienty nasycenia są określone przez zestawy jąder VPM (nasiona bubble) pewnej śledzenia Początkowy promień krytyczny. Są to mikroskopijne struktury fizyczne, które stabilizacji wolnego gazu i fazy, które mogą rosnąć w wszechstronnych zewnątrznaczyniową pęcherzyków kiedy super nasycenie gradient jest wystarczająca do badania stanu Laplace do powstawania pęcherzy.

 

Model ZHL-C pochodzi z prac dr Alberta Bühlmanna i jego badań nad dekompresją. Jego model ZHL-C został opublikowany w 1984 roku. W połowie lat 90-tych Erik Baker opracował formalną metodę obniżania ekspozycji przesycenia ZHL-C, a tym samym dołączania zarówno głębszych przystanków, jak i/lub dłuższych czasów dekompresji do ZHL-C. Nazywa się to Gradient Factors (GF) i jest to kombinacja ZHL-C + GF, która jest obecnie używana. Dostępne ustawienia GF mają szeroki zakres efektów i są w stanie emulować inne atrybuty modelu dekompresji.

 

 

Różny Przepuszczalność model został pierwotnie opracowany przez Younta i Hoffmana w 1986 roku została rozwinięta przez Davida Younta, Eric Maiken i Erik Baker od 1999 do 2001. W 2002 roku, po znacznym nurka zwrotnie model został rozwinięty przez Erik Baker do obecnego modelu VPM-B. Program MultiDeco został opracowany przez Ross Hemingwaya i przedstawia algorytm VPM-B wewnątrz kompletnej i przydatny program nurkowania dekompresyjnego Windows. Zobacz też.. Varying Permeability Model (VPM) References

Uwaga - ten program jest z doświadczonych i technicznych nurek w umyśle. Jeśli jesteś stosunkowo nowy do nurkowania, można znaleźć ten program trudny w użyciu. Ty powinien wiedzieć za teorię nurkowania praktyk i procedur stosowanych tutaj.

 

********* OSTRZEŻENIA I WARUNKI *********

Autor i HHS Software Corp nie gwarantuje, że ten program dokładnie odzwierciedla zmieniające modelowych algorytmów przepuszczalność, lub, że nie będzie Ci wygięte lub martwe, lub że będzie produkować bezpieczne i wiarygodne wyniki. Ten harmonogram nurkowania jest eksperymentalna i go używać na własne ryzyko. Nurkowanie w ogóle jest obarczona ryzykiem, i nurkowanie dekompresyjne dodaje znacznie większe ryzyko. Głębokie nurkowanie z wykorzystaniem wielu gazów, w tym helu lub rebreatherów jest tak ryzykowne, jak to się robi. MultiDeco i harmonogramy dekompresyjne to produkuje to narzędzia przeznaczone dla doświadczonych nurków mieszanych gazów dekompresyjnych tylko. Jeśli nie zostały odpowiednio przeszkoleni w mieszanym gazu nurkowania dekompresyjnego o uznanej międzynarodowej agencji technicznych certyfikacji i / lub nie mają uchwyt mocno planowania dekompresji i nurkowania mieszaniny gazów, to NIE UŻYWAJ OPROGRAMOWANIA.